Archive for the ‘Rrjeti i radiove lokale’ Category

Anëtarët e rrjetit të radiove lokale

14.07.2010.

Radio Vendi Kontakt personi e-mail
Radio Alba Klinë Ilir Musolli radio_alba@hotmail.com
Radio Astra Lubinjë e Epërme Raif Ademi radioastra@gmail.com
Radio Borzani Brezovicë Sladjan Ilić borzani2000@yahoo.com
Radio Dodona Gllogoc Ekrem Rexhepi radiododona@yahoo.com
Radio Drenasi Gllogoc Ismet Sopi radio_drenasi@hotmail.com
Radio Drenica Skenderaj Murat Musliu radiodrenica2000@hotmail.com
Radio Ferizaj Ferizaj Driton Ramadani toni9dr@hotmail.com
Radio Festina Ferizaj /Besnik Berisha rtv_festina@hotmail.com
Radio Fokus Rahovec Gligorije Sarić radiofocus029@yahoo.com
Radio Gjakova Gjakovë Skender Gola radiogjakova@yahoo.com
Radio Gorazdevac Gorazhdec Milos Dimitrijević gorazdevacradio@hotmail.com
Radio Hayat Vitomiricë Numan Balić radiohayat@yahoo.com
Radio Helix Prizren Istref Krasniqi hk_helix@hotmail.com
Radio Iliria Viti Ilir Murtezi rtv_iliriaviti@hotmail.com
Radio Kacaniku Kaçanik Bedri Elezi radiokacaniku@hotmail.com
Radio Kamenica Kamenicë Ardian Berisha radiokamenica@hotmail.com
Radio Kllokot Kllokot Nikola Stolic sipkaman@yahoo.com
Radio Llapi Podujevë Bajrush Behrami bajrush_bali@hotmail.com
Radio Mitrovica Mitrovicë Nexhmedin Spahiu r_mitrovica@yahoo.com
Radio Omega-3 Prizren Ramce Kasi radio_omega3@hotmail.com
Radio Peja Pejë Xhavit Husaj radio_peja@hotmail.com
Radio Prizreni Prizren Abdullah Hoxha shefajet@hotmail.com
Radio Rinia Gjilan Adem Limani radiorinia@hotmail.com
Radio Romano Avazo Prizren Nexhip Menekshe radioromanoavazo@yahoo.com
Radio Sharri Dragash Qamil Kolloni qamilkolloni@hotmail.com
Radio Star Gjilan Xhavit Salihu radiostar_gjilan@hotmail.com
Radio Theranda Suharekë Refki Reshitaj radiotheranda@hotmail.com
Radio Top Iliria Deçan Qerim Jaha topiliriaradio@hotmail.com
Radio Vicianum Vushtrri Qamil Sahiti radiovicianum@hotmail.com
Radio Victoria FM Gjilan Kujtim Shahiqi radiovictoria_2001@yahoo.com
Radio Vizioni Podujevë Fazli Veliu faveliu@hotmail.com
Radio Yeni Donem Prizren Mehmet Butuc yenidonem@hotmail.com
Radio Ylberi Mitrovicë Ylber Durmishi ylberdurmishi@yahoo.com
Top Radio Gjakovë Violeta Dema top_radio@hotmail.com

Rrjeti i radiove lokale

08.06.2010.

Hulumtimi i parë i audiencës për radiot lokale ka treguar se dëgjueshmëria e radiove lokale është ndjeshëm më e madhe se ajo e radiove nacionale – 60.76% për radiot lokale, në krahasim me 33.54% për radiot nacionale (5.68% i takojnë radiove të huaja ose stacioneve tjera). Ky hulumtim e ka vendosur bazën për fillimin e një aktiviteti të ri që do t’i përfshijë radiot lokale brenda një rrjeti të vetëm, me qëllim të rritjes së shitjes së kohës emetuese të radiove lokale të Kosovës.

Ne kemi themeluar një rrjet prej rreth 30 radiove që kanë dëgjueshmëri të lartë në regjionet ku ato operojnë, në bazë të rezultateve të hulumtimit. Ne kemi nënshkruar kontrata të kornizës punuese në marrëveshje për shitjen e kohës emetuese. Ajo çka po ju ofrojmë është një qendër kontakti për t’i arritur radiot lokale, ndërsa e tërë puna administrative dhe mbikqyrja bëhet nga ne. Për çmimin që do ta paguani për një transmetim, pos kohës emetuese, ne ju ofrojmë edhe këto shërbime:

•   Qasje në rezultatet e hulumtimit – një databazë informatash rreth secilës radio lokale në Kosovë, bazuar në dëgjueshmërinë, rejtingun, parametrat e audiencës në shënjestër etj.
•    Planifikimin medial të bazuar në hulumtimin e audiencës, që do t’ ju mundësojë t’i dëgjuesit specifikë në bazë të përkatësisë etnike, lokalitetit, moshës, gjinisë, të ardhurave, arsimimit etj.
•    Fleksibilitet në zgjedhjen tuaj të radio stacioneve në bazë të nevojave tuaja, me një minimum prej 5 stacioneve lokale për t’u zgjedhur, dhe një buxhet prej 300 eurove për t’u shpenzuar brenda 12 muajve
•   Një kontratë të vetme për reklamim në rrjet, të nënshkruar nga IMK-ja
•   Një raport të nënshkruar nga secili radio stacion, mbi transmetimin e reklamës në intervalet kohore të kërkuara